Tarotové pětky

14. října 2012 v 8:46 |  Tarot

Pětka v tarotech je číslo změny a nejistoty. Může představovat ztrátu a lítost, proměnlivost a všestrannost. Čekají obtíže a překážek v podobě zkoušek, a musí být vynaloženo více úsilí, aby byly překonány. Úspěšné zacházení s touto nestálou energií si vyžaduje značnou obratnost.

Pětka pohárů - Zklamání. Tady se musí najít východiska. Karta přináší odchod, bolest, zklamání, pocity jako, žal i hořkost. Hlavně zkoncovat s tím co bylo v minulosti a říct si že není nic ztraceno a že je tu pořád něco. Obrácená karta znamená, že právě k tomu je připraven.


Pětka holí - Střet. Při výkladu vychází najevo touha po harmonii a úspěchu, být připraven na situaci, touha zdolávat překážky, zkusit vlastní dovednosti. Obrácená karta je, že boj bude krutý, ale pozitivním významem té karty je vítězství nad nepřízní osudu.


Pětka mincí - Starost. Přináší finanční problémy, krize; uspokojení, ale díky vnějším vlivům; těžká fianční ztráta, nebo se cítí ožebračený, i ztráta nebo problémy v citovém životě. Situaci lze řešit za předpokladu, že tazatel je ochoten přezkoumat své poměry a uvědomit si potřebu nového postoje. Obrácená karta je že se blýská na lepší časy.


Pětka mečů - Porážka. Přináší nebezpeční situace, ztrátu, prohru, pokoru. Tazatel se možná cítí bezmocný a nevidí jinou možnost než přiznat porážku. Aby mohl pokračovat dál musí se k situaci postavit čelem. Obrácení karta znamená, že je připraven jednat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama