Tarotové dvojky

1. října 2012 v 21:36 |  Tarot

Dvojky dávají příležitost obnovit rovnováhu a vyřešit nějaký spor.

Jsou symbolem duality a jednoty protikladů. Je to číslo harmonie a spolupráce a často naznačuje, že je nutná volba. Každá barva tedy živel má trochu jiný význam.

Tak dvojka pohárová nebo taky třeba srdcová je o emocích, citech a pocitech jaké má láska a její podoba, splynutí. Také vše co se dá představit pod Venuší v Raku. Milostný poměr, zasnoubení, svatba, ale též přátelství nebo obchodní partnerství. Dobrá je to karta i pro nový vztah.

Mečová dvojka má význam Smír. Je to ale často taky "mrtvý bod" nebo slepá ulička, kdy se neví co dál. Astrologicky Luna ve Vahách vypovídá něco o zdlouhavé váhavosti, kdy se může leccos promarnit. Ale jde hlavně o strach z následků učinit rozhodnutí. Je to ale barva a karta především myšlenek a činů a z obrázku na kartě je celkem jasné co převládá: klid, smír, zkřížené zbraně,..... Obráceně tazatel často zjistí, že je vnímavější vůči vnější pomoci.

Mincová dvojka je astrologicky Luna v Kozorohu a ve výkladu je o tom kam se má tazatel přiklonit. Vypovídá většinou na jakou minci "dát". Často jde o řešení dvou situácí. Obráceně nanačuje, že pro tazatele jde hůře situaci zvládat a udržet v rovnováze. V otázce peněz je jasná opověď: zvažuje pro a proti, kam dát peníze, takže zřejmě mírný nedostatek financí i když není to pravidlem!.

Dvojka holí je o akci, o rozhodnutí jít. Je to karta kdy je tazatel rozhodnut, co udělá dál , o jakémkoliv postupu.Často jde o rozhodnutí, které se týká kariéry. V obrácené poloze tazatel je připraven pro novou výzvu. Však také náleží astrologicky k Slunci v Beranu.


Tyhle karty jsou ze sady HERBAL TAROT

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama