Tarotové desítky

5. října 2012 v 20:25 |  Tarot

Desítky symbolizují ukončení, ale zároveň i začátek. Každý cyklus v sobě nese moudrost, zkušenost toho předešlého. Tuto zkušenost odrážejí karty různě. Pohárová a mincová desítka jsou známkou uspokojení. zatímco desítka žezlová a mečová znamenají obtíže, jež lze překonat.Zkrátka pohárová to je Spokojenost a vše co se pod tím představuje, ale žezlová značí Problémy, potom mincová značí Uspokojení a mečová desítka Výzvy.

Pohárová desítka

Symbolizuje trvalé štěstí, spokojenost a uskutečnění přání, tazatel je obklopen láskou přátel a rodiny. Duchovní harmonie a uspokojení. Obrácená karta značí, že tazatel vlastně o svém štěstí neví, neuvědomuje si, že je šťastný.

Mincová desítka

Období spokojenosti, bezpečnosti v životě. Tazatel něco dokončil a může se radovat ze svých úspěchů, z citových i materiálních jistot. Má pocit hojnosti a pohodlí. Tazatel možná chce založit rodinu nebo se připravit na něco co do budoucna přinese užitek. Múže znamenat i dědictví. Obrácená karta je o tom, že pocit bezpečí nevyhovuje a že tazatel vyhledává výzvy.

Žezlová desítka

Tady toho tazatel bere na sebe přes příliš, brzo má všeho nad hlavu a zatěžuje se přílišnou zodpovědností. Musí se odpoutat od starých postojů, aby mohlo být započato nové tvořivé fáze. To však neznamená aby se svého cíle vzdával. Při obrácené kartě si neuvědomuje, že minulost je již překonána , a je sklíčený.

Mečová desítka

Karta naznačuje konec bolestivé situace a tazatel se cítí na dně. Příčinami jsou ztráty, odloučení, i přes vše těžké v 10 je 1 a tedy začátek a brzy se mění situace, vše se začne obracet k lepšímu. Musí se vyrovnat se situací, pak nalezne sílu krizi překonat a nakonec bude díky tomu silnější a schopnější. Obrácená karta nazančuje, že tazatel je na dobré cestě.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

A tady je netradiční Tarot čarodějnic a vybrané desítky a X Kolo štěstí a I Čarodějnice

tady u těch desítek nemusí být ty významy tak zřejmé jako i klasických tarotových karet, jsou trochu neobvyklé a počítat se musí i s jiným pojmenováním barev poháry jsou kotle, hole jsou plameny, meče jsou košťata. mince jsou kameny.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama